Subskrypcja: Artykuł | Komentarz | Email

Drogi zakażeń chorób wirusowych

Możliwość komentowania Drogi zakażeń chorób wirusowych została wyłączona
Drogi zakażeń chorób wirusowych Bisacodyl GSK - 10mg cena augmentin tabletki powlekane

Rozprzestrzenianie się wirusa zachodzi na podstawie kilku czynników. Do organizmu człowieka wirusy mogą się dostać za pośrednictwem drogi oddechowej. Jest to zarazem praktycznie najczęstsza forma przedostawania się wirusów między osobnikami tego samego gatunku. Warto pamiętać, że najskuteczniejsze zarażenie jest wtedy, gdy następuje stosunkowo bliska odległość fizyczna pomiędzy dwiema osobami. Spora część wirusów traci bowiem swoje właściwości poprzez np. wysuszenie.

Patogenami można się także zarazić poprzez układ pokarmowy. Ten rodzaj wirusów jest niezwykle odporny na różne, niekorzystne substancje naturalnie występujące w przewodzie pokarmowym. Odpowiednia budowa tychże wirusów, umożliwia im przetrwanie w kwaśnym odczynie soku żołądkowego, jak również nie ulegają rozkładowi pod wpływem działania żółci. Niektóre wirusy mogą być usuwane z organizmu wraz z kałem, jednak nośnik wirusa, czyli człowiek, nadal jest zakaźny. Wydalanie wirusa przyczynia się do zarażenia kolejnych osób.

Również wszelkie rany czy uszkodzenia skóry powodują, że wirus może się dostać do organizmu. Niebezpieczne drobnoustroje przedostają się także drogą płciową. Wówczas mogą się rozwinąć poważne choroby, jak AIDS bądź zapalenie wątroby.

zapalenie watroby