Subskrypcja: Artykuł | Komentarz | Email

Charakterystyka drobnoustrojów chorobotwórczych

Możliwość komentowania Charakterystyka drobnoustrojów chorobotwórczych została wyłączona
Charakterystyka drobnoustrojów chorobotwórczych http://www.gsk.com.pl/produkty/Adartrel-025mg-tabletki-powlekane.html HEMOFER Prolongatum tabletki

Drobnoustroje wywołujące choroby zakaźne są odmienne od siebie pod kątem wielkości, budowy czy stopnia złożoności. Wśród nich można wyróżnić kilka grup:

Wirusy zaliczane są do najmniejszych patogenów. Należą jednocześnie do typowych pasożytów bytujących wewnątrz komórki. Ich rozmnażanie zależy niemal wyłącznie od sprawności syntezy komórki organizmu, który zasiedlają. Na ich materiał genetyczny składa się RNA lub DNA.

Bakterie są większe od wirusów. Cechują się także bardziej złożoną budową oraz strukturą. Kwasem nukleinowym jest zarówno nić RNA, jak i DNA. Dzielą się poprzez podział bezpłciowy.

Grzyby zaliczają się do organizmów eukariotycznych. W odróżnieniu od pozostałych patogenów, posiadają błonę jądrową. Mogą rozmnażać się przez pączkowanie bądź wytwarzając strzępki.

Pasożyty cechują się bardzo złożonym cyklem życiowym. Oznacza to, że mogą posiadać wielu gospodarzy, którzy należą do odmiennych gatunków.

altargo Malarone ulotka